Klamka – biżuteria dla drzwi

No i mamy karnawał:) Czas szaleństw i zabawy. Planujecie bale? Szczerze przyznam, że chyba nigdy nie byłam na prawdziwym balu. Gdybym natomiast miała wybrać sobie na bal suknię…  zapewne miałabym problem jaki kolor bazowy byłby najlepszy… ale jeżeli chodzi o kolor dodatkowy czy same dodatki byłoby mi łatwiej: ZŁOTO! Właśnie tak. Złoto jest piękne, eleganckie, ponadczasowe, szykowne, dostojne i dodaje klasy. Wymieniać dalej? :)

moda[1, 2]

Ale czy złote dodatki dotyczą tylko stroju? Zupełnie nie! Złote dodatki we wnętrzach spełniają to samo zadanie. Na przykład… złote klamki są jak biżuteria dla drzwi, a nawet całego domu. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy oszczędni w dodatkach, złote klamki mogą odgrywać znaczącą dekoracyjną rolę.

Tak jak w modzie tak i w urządzaniu wnętrz jest jedna zasada: dodatki naprawdę robią różnicę. To po dodatkach często dopiero widzimy czy całość jest spójna i ma klasę. Najpiękniejsza i najdroższa sukienka będzie wyglądała tandetnie jeżeli założymy do niej brzydką biżuterię i rozczłapane buty.  Nawet najdroższe drzwi będą wyglądały tanio jeżeli klamka będzie rozklekotana i  słabej jakości. Dlatego, jeżeli inwestujecie w mieszkanie z nadzieją na piękny efekt, nie odpuszczajcie na ostatniej prostej.

Zmiana klamek to dla odmiany dobry pomysł przy home stagingu czy po prostu zwykłej chęci odświeżenia mieszkania. Klamkę łatwo wymienić, a może znacząco zmienić cały wystrój wnętrza.

Prawda, że złote klamki są piękne…?

Zarówno w wersji z białymi drzwiami:

white and gold small 2[1]

jak i z czarnymi:

black and gold small[1]

 

Ale przyznam się, że lubię też minimalizm i monochromatyzm. Zarówno w modzie jak i we wnętrzach:

 

76215a52fc88ece76bbb4867a3462a5b[1]

 

black small

[1]

 

Można inaczej? :)

Jak można i jest chęć żeby było inaczej to dlaczego nie wybrać klamek TUPAI? Duży wybór pięknych klamek w różnych stylach i kolorach ( w złocie i w czarnym i innych oczywiście też), świetna jakość, cena naprawdę w porządku, a produkcja europejska. Klamki TUPAI są projektowane i produkowane w Portugalii. Czego chcieć więcej?

klamki TUPAI

Wszystkie klamki do kupienia TU.

Hmmmmm… rozmarzyłam się z tymi balami, luksusami, dodatkami. No cóż nie zapowiada się, że pójdę szybko na bal. Ale w zamian za to już w styczniu dwa razy byłam w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Trzeba było przewietrzyć „norki” 😉

A jak tam wasze mieszkania? Potrzebują powiewu nowości? Wiosna idzie…. :)

Gdybyście mieli problem z doborem „biżuterii” do stylu Waszych drzwi to pisała o tym Kasia Gal: http://homeglamournow.blogspot.com/2017/01/jak-dobrac-klamke-idealna-cztery-style.html

Pozdrawiam serdecznie i karnawałowo! Złotego roku Wam życzę :)

Materiał powstał we współpracy z firmą Enger, wyłącznym dystrybutorem marki TUPAI w Polsce.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 Comments

  1. Złoto na czarnym, to byłby bal…. cóż moje klamki mają dopiero dwa lata, nie są ani czarne ani złote ale za to są z TUPAI( ostatni rząd, pierwsze od lewej) i bardzo je lubimy;). Ale może w nowym roku uda mi się zmienić okucia w naszych czerwonych drzwiach wejściowych – złoto i czerwień? To też chyba dobry pomysł.
    Dobrego roku Marta:)

Leave A Reply

Navigate