Belgijscy projektanci – Vincent Van Duysen (VVD)

Jeden z najlepszych belgijskich projektantów. W latach 80- siątych pracował w Mediolanie dla Ettore Sottsass a w 1990 założył własne studio w Antwerpii. Kwintesencja stylu belgijskiego. Naturalne materiały, kolory i faktury – wszystko to sprawia, że tworzone przez niego wnętrza są ponadczasowe. Nigdy nie są „najmodniejsze” ale zawsze na czasie. Dizajnerskie ale nie przesycone dizajnem, świetnie zaprojektowane a jednocześnie pozbawione typowych form uwielbianych przez naszych rodzimych architektów (podwieszane sufity, wnęki i zaułki w każdej ścianie koniecznie podświetlone wężami ledowymi).

Piękna ponadczasowa klasyka i elegancja, czasami bardziej surowa czasami bardziej elegancka, ale w każdym z tych wnętrz chce się przebywać. W jego stylu zakochała się Europa i Ameryka. Świetny wywiad Julianne Moor z VVD TU. Jej dom jest również inspirowany stylem VVD.

Uwielbiam jego styl, wyczucie, klasę i grę świateł.  Wnętrza są dla niego równie ważne jak otoczenie, stąd duże okna i zieleń wchodząca do domu. Minimalizm w każdym aspekcie.

Poniżej VVD w swoim własnym domu.


[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B l a c k   a n d   W h i t e    G r a n d e u r

 

 

P    R e s i d e n c e

 

 

 

 Więcej prac VVD na Pinterest TU.

 

Zapisz

6 Comments

  1. Cudowny jest ten salon z wielką kanapą i ścianami z szyb, z wyjściem na taras. I ten pierwszy, wielki pokój. Podobają mi się wszechobecne przestrzeń i wygoda, bo jeśli chodzi o kolory, to wiesz… Trochę bym dodała… 😉

  2. Z niecierpliwością czekam na post z ujęciami Pani sypialni!:) czy to już niebawem? pozdrawiam serdecznie! uwielbiam Waszego bloga :)

  3. Dziękujemy bardzo:) Jeszcze jakichś szczegółów brakuje, ale najbardziej wolnego weekendu na porobienie zdjęć:) Będę się starała jakoś wygospodarować trochę czasu. Pozdrawiam serdecznie!

  4. Jestem miłośniczką "belgijskich okien" zarówno we wnętrzach jak i na ścianach – moja miłość rozpoczęła się w Izraelu, gdzie takie okna/drzwi/ściany są bardzo popularne. Myślałam, że w Polsce takich nie mamy, bo klimat jest za srogi, ale przecież i temperatury w Belgii, zwłaszcza w zimie są niskie, więc jak to? Drugi problem, to wykonawcy w Polsce – nie udało mi się znaleźć firmy, która chciała zrobić takie przeszklenie za "rozsądne" pieniądze :-(

Leave A Reply

Navigate