Jakie płytki na podłogę?

Dlaczego lubię styl belgijski lub belgijsko-holenderski? Za jego prostotę, ponadczasowość, za to że nie goni za tym co modne oraz przede wszystkim za jego naturalność zarówno w kolorach jak i materiałach.
 
Dlatego chciałabym zwrócić Waszą uwagę na kamień. To co w nim kocham to niejednolita faktura i matowe wykończenie. Przyznam, że nie lubię płytek mocno błyszczących. Nawet trochę błyszczących nie lubię:(
Słyszę czasami, że kamień na podłodze jest zimny. Trudno polemizować z osobistymi odczuciami, ale mi osobiście kamień daje poczucie przytulności i domowości. Kojarzy mi się z takimi domami w jakich chciałabym mieszkać. Tradycyjnymi, trochę wiejskimi :)
Kamień zapewne bardziej pasuje do domu niż do bloku, chociaż gdybym chciała położyć cokolwiek innego niż drewno w kuchni albo przedpokoju w bloku to właśnie wybór padłbym na kamień. Ale położyłam wszędzie drewno więc nie pokażę na własnym przykładzie, że świetnie by wyglądało 😉
 
Właściwie w mojej ulubionej stylistyce wchodzą w grę dwa kolory: szary i beżowy (nic dziwnego) 😉 Natomiast każdy z nich występuje w dziesiątkach odcieni i rozmiarów, co pozwala osiągnąć bardzo różne efekty końcowe.
 
Jeżeli chodzi o kamień szary to w Belgii i Holandii króluje blue stone. Baaaaaardzo mi się podoba, obowiązkowo z jasną fugą (właściwie to jest to chyba cement). 
 
Zobaczcie jak różne i jak ciekawe rezultaty można osiągnąć w zależności od wielkości płytek i sposobu ich ułożenia.
 
[1, 2, 3]

[1, 2]

 

[1, 2]

 

[1, 2]

 

[1, 2, 3]

 

 W kolorze beżowym wydaje się, że podłoga wygląda cieplej. Ja dla siebie pewnie wybrałabym właśnie beżowe płytki. Poniżej różne kamienie.

 

[1, 2]

 

[1, 2]

 

[1, 2]

 

A przy okazji mała ściągawka ze sposobu układania płytek:

 

 

Dużo więcej inspiracji na kamienną podłogę tu: www.pinterest.com/lostintimepl/b-e-l-g-i-a-n-f-l-o-o-r
 
 
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że korzystacie aktywnie z długiego weekendu :)

 

Zapisz

9 Comments

  1. Kamien to piekny material. W warunkach polskich malo popularny ze wzgledu na klimat, ale w dobie ogrzewania podlogowego moze stac sie bardziej popularny.

  2. Fajny ten schemat układania! A kamień we wnętrzach od razu przywodzi mi na myśl cudowne wakacje we Francji… Fajnie byłoby mieć tak na co dzień :)

  3. Właśnie jestezukam inspiracji

    Bardzio mi się podobają zamieszczone zdjęcia.Czy w Polsce sa takie domy?Jestem na etapie poszukiwania inspiracji do mojego nowego domu. Salon połączony z kuchnią i przespokojem to około 75 m.Naprawdę cięzko mi podjąc decyzję.

  4. Właśnie jestezukam inspiracji

    Bardzio mi się podobają zamieszczone zdjęcia.Czy w Polsce sa takie domy?Jestem na etapie poszukiwania inspiracji do mojego nowego domu. Salon połączony z kuchnią i przespokojem to około 75 m.Naprawdę cięzko mi podjąc decyzję.

Leave A Reply

Navigate