Współczesny styl włoski

Klasa i elegancja. Nie ma chyba lepszych słów opisujących ten styl. Oczarowana współczesnym włoskim dizajnem na targach w Mediolanie postanowiłam trochę lepiej się mu przyjrzeć. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego nie jest to styl popularny w Polsce? Przecież wiele osób szuka stylu nowoczesnego. A włoski dizajn to kwintesencja nowoczesności. Czym zatem różnią się nasze nowoczesne wnętrza od stylu włoskiego? Moim zdaniem przede wszystkim jakością. Włoski dizajn to prosty klasyczny styl wyróżniający się jakością materiałów oraz dbałością o najmniejszy szczegół. Tej pedanterii nam często brakuje, tak samo jak i wyrafinowania w doborze kolorów. Włosi gust i zamiłowanie do luksusu mają po prostu we krwi. No i pewnie mają trochę więcej pieniędzy bo za jakość niestety trzeba we Włoszech słono płacić :)

Patrząc na mój ukochany styl belgijski można powiedzieć, że styl włoski to jego dokładne zaprzeczenie:) Nie ma naturalnego starego drewna tylko fornir i MDF (często na wysoki połysk), zamiast lnu królują tu skóry i welury. Często pojawiają się złote dodatki oraz marmury. Wszystko uzupełniają piękne mięsiste dywany. To co w stylu belgijskim jest naturalne i swojskie – w stylu włoskim jest eleganckie i dystyngowane. Powściągliwość i wysmakowanie. Harmonia i zrównoważone proporcje.

Muszę przyznać, że podoba mi się współczesny włoski dizajn. Gdybym miała mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu to nie wykluczam, że w takim właśnie stylu bym je sobie urządziła :)

źródło: Poliform


źródło: Poliform

źródło: Poliform

źródło: Poliform

źródło:Casamilano

źródło: Gamma

źródło:Casamilano

źródło:Casamilano

źródło:Casamilano

źródło: Lema

źródło: Lema

źródło: Lema

sofa: Lema, stół: Mood , krzesło: Lema, komoda: Lema, fotel: Flexform

Podoba Wam się ten styl?  :)

Zapisz

2 Comments

  1. Włosi tworzą piękne rzeczy. Nie zawsze są to przedmioty funkcjonalne, ale zawsze przykuwają wzrok i są luksusowe. Podoba mi się wnętrze z regałem z zasłanianym telewizorem.

  2. Włosi w ogóle obecnie mają mnóstwo "meblościanek" z zakrywanym telewizorem. Widziałam kilka naprawdę świetnych propozycji. A ogólnie to włosi tworzą naprawdę obłędne rzeczy :) I rzeczywiście są albo przynajmniej wyglądają luksusowo :)

Leave A Reply

Navigate