Marmur w łazience

Wczoraj pisałam o stylu nowojorskim ale zabrakło tam zwizualizowania ważnego elementu tego stylu jakim jest marmur. Co więcej na jednym poście się nie skończy ponieważ dzisiaj chcę pokazać tylko łazienki w marmurze. Kuchnie pozostawię na inną okazję:)

Wiem, że marmur to trochę jeszcze nie „nasza bajka” , ale wierzę że wkrótce zacznie się to zmieniać. Prawda jest taka, że ja robiąc swoją łazienkę nawet nie wpadłam na pomysł użycia marmuru i to nie ze względu na koszt… mi to po prostu nie przyszło do głowy. Dlaczego? Nie wiem.. pewnie dlatego, że większość z nas boi się wyjść poza pewne już utarte wzorce… Ja też czasami:) No i co położyłam? Oczywiście białe kafelki:) Ten etap przechodzi wiele z nas. Nie to, że wyszło mi brzydko, nawet pokażę niedługo metamorfozę mojej łazienki. Ale chodzi o to, że łazienki w marmurze są piękne, eleganckie, wyrafinowane, wyglądają luksusowo. Czy dlatego unikamy pięknych materiałów jak kamień naturalny? Boimy się urządzać nasze mieszkania tak, żeby wyglądały luksusowo? Powiedzcie mi, o co chodzi?

Takie łazienki wyglądają czasami trochę hotelowo, ale ja  na przykład to lubię.

Największym jednak błędem i problemem rodzimej oferty jest wykończenie kamienia. Dlaczego u nas kamień musi świecić na kilometr, oślepiać błyskiem? To przecież nie o to chodzi.Najpierw kilka przykładów łazienek wyłożonych od góry do dołu marmurem. A tu mniejsze płytki marmurowe. Ułożone w jodełkę. Jak mi się to podoba!

Mniejsze płytki w prostokącie.
Widzicie stołek chiński pod prysznicem?:)

Tylko częściowo płytki marmurowe a w pozostałej części ściany pomalowane farbą.

I tylko blaty lub umywalki.


Powyżej pokazałam inspiracje z jasnym marmurem. Przyznam, że podoba mi się najbardziej i to w wydaniu najbardziej delikatnym, z małymi kontrastami. Nie powiem, że ciemny marmur mi się nie podoba, ale w codziennym życiu chyba byłby dla mnie zbyt ponury. Niemniej doceniam klasę. Trudno uwierzyć, że to polskie wnętrze (poniżej). Apartament Złota 44 w Warszawie.Chyba nie zniosłabym żadnego innego koloru. Poniższa łazienka jest mistrzowsko dopracowana, ale ja dostałabym w niej wścieklizny. Nie zmienia to faktu, że jest warta pokazania.


A na koniec łazienka w której chciałabym się teraz znaleźć. To zdjęcie daje poczucie natychmiastowego relaksu:)

http://www.decorpad.com/designers/Nuevo-Estilo

Co sądzicie o marmurowych łazienkach?


Oczywiście duuuuuużo więcej inspiracji na Pinterest: http://www.pinterest.com/lostintimepl/marble/

6 Comments

  1. A ja się coraz bardziej przekonuję do marmuru, chociaż opcja tylko pod prysznicem i blaty też mi się bardzo podoba :) pozdrawiam:)

  2. W przyszłym roku planuję zrobić remont łazienki – więc może i tam skuszę się na odrobinę kamienia :)
    Ale będę wierna łupkom, które mam na całym dole – może tym razem jaśniejszy piaskowiec?
    Pozdrawiam 😉

  3. Paula, Lidka właśnie kładzie też piękny kamień u siebie w łazience. Będzie ciemny, ale zobaczysz realizację. Może Cię natchnie:)

  4. Chętnie zobaczę :) Mam jeszcze czas na zbieranie inspiracji. Obecnie łazienkę uważam za najsłabszy punkt naszego domu – mimo, że pozostałe rzeczy są jeszcze w rozsypce, to oczami wyobraźni widzę, że będzie dobrze… Niestety nie czuję tego, patrząc na łazienkę ;))

Leave A Reply

Navigate