HD Surface

Nawiązując do ostatniego posta muszę, po prostu muszę wrócić do tematu struktur betonowych. Pisałam TU o podłogach betonowych, ale nie miałam kogo polecić jako wykonawcy. Do tego było tylko o podłogach a mnie zawsze intrygowały łazienki bez płytek, tylko ze strukturą betonową lub podobną. I do tej pory nie znałam produktu który mogłabym polecić oprócz Pandomo.

Chodziło mi o taki efekt:

Tymczasem na Meetblogin w Łodzi spotkaliśmy się z przedstawicielem firmy, która tworzy produkty na jakich mi zależało:) Okazało się, że firma Kopp została wyłącznym  dystrybutorem w Polsce produktów włoskiej firmy Chimica Italia. A trzy rodzaje proponowanych przez nich powłok (GEOtexture®, Perfect Combination®, GEOpool®)  pozwalają nie tylko na wykończenie powierzchni z różnych materiałów, ale także na wykończenie ich w miejscach gdzie w innym przypadku byłoby to niemożliwe: na niestabilnych podłożach o zmniejszonej przyczepności czy tam gdzie panuje podwyższona wilgotność: w kuchniach, łazienkach, na tarasach.

Co więcej Kopp będzie szkolić specjalistów, którzy będą kłaść beton również pod prysznicem! Czyż to nie piękne!? Jeżeli zatem mielibyście ochotę na współczesny minimalizm naprawdę gorąco polecam!

Najlepsze jest jednak to, że zwłaszcza pod prysznicem, w celu zabezpieczenia przed przenikaniem wody kładzie się najpierw najtańsze płytki… co oznacza, że te powłoki kładzie się na płytkach. Czyli… teraz, żeby zrobić remont nie trzeba skuwać płytek a wystarczy na powierzchni położyć powłokę HD Surface i mamy nową łazienkę! Genialne?

Zauważcie też, że tę powłokę można położyć na czymkolwiek. Blaty, umywalki, nawet meble!


Ale najważniejsze, że HD Surface można położyć pod prysznicem. Do nowoczesnych, naprawdę nowoczesnych łazienek nie znam lepszego rozwiązania. A do rustykalnych pasują równie rewelacyjnie.
Kolejna sprawa: schody. Widziałam takie schody i w połączeniu z drewnianymi podłogami wcale nie dają efektu zimna, ale mega nowoczesności.


Rewelacyjne jest właśnie to, że tą powłokę położymy naprawdę wszędzie gdzie nam będzie pasowało. Trzeba pociągnąć na ścianę – nie ma problemu. Trzeba położyć na kominek –  bardzo proszę.


Więcej zdjęć realizacji znajdziecie na stronie firmy: www.accadi.net
Jeżeli bylibyście natomiast zainteresowani położeniem HD Surface polecam Wam kontakt z firmą Kopp: www.podlogi-kopp.pl

Poniżej jeszcze klilka inspiracji, które znalazłam w internecie. Nie wiem jakich produktów użyto, ale wiem już na pewno, że taki efekt można łatwo osiągnąć i nie jest to już tylko inspiracja z internetu, ale coś absolutnie namacalnego i w zasięgu ręki. I to mnie cieszy najbardziej :)
Nowocześnie pod prysznicem: 

[1]

Bardziej surowo:

[1, 2]I już zupełnie rustykalnie i industrialnie:

[1, 2]

[1,2]

Bardzo Wam polecam nowe podejście do swojej łazienki :)

Więcej inspiracji znajdziecie też na Pinterest: www.pinterest.com/lostintimepl/bathroomshttp://www.pinterest.com/lostintimepl/bathrooms/

Miłego tygodnia kochani!

5 Comments

  1. Ile w przybliżeniu może kosztować położenie takiej powłoki w łazience ok 8m2 zakładając, że stare kafelki już są ?

  2. Z tego co nam mówiono to około 120 zł za produkt na m2, ale myślę, że warto się skontaktować z Kopp. Pozdrawiam serdecznie :)

  3. HD Surface możliwości ma ogromne (co bardzo fajnie pokazałaś), ale dodajmy, że ten beton można BARWIĆ!!! To jest super, szczególnie dla takich jak ja – nowoczesnych, ale etnicznych.

Leave A Reply

Navigate