Targi targi targi – Home Decor Poznań

Nosi mnie ostatnio po targach wyposażenia wnętrz i mam wiele różnych przemyśleń na ten temat. Ostatnio wróciłam z Home Decor w Poznaniu. To podobno największa w kraju prezentacja wnętrzarskich nowości i inspiracji. I to mnie właśnie martwi. Niestety większością wystawców jestem załamana. Nie wierzę w to, że Polacy mają tak słaby gust i chcą kupować taką tandetę. Po prostu nie wierzę. Nie wierzę w to, że nie umiemy inaczej bo wiem umiemy robić wspaniałe rzeczy i wiem, że wiele osób poszukuje mebli, których nie może znaleźć. Nie wierzę w to, że ładne i wygodne meble muszą kosztować jakieś koszmarne pieniądze. Więc o co chodzi??
Bo wiecie co króluje u polskich wykonawców? Sklejka (ta brzydka) i skay (bardzo nieprzyjemny). Czy doprawdy tylko na tyle nas stać? Szanowni producenci przecież WY również kształtujecie gust polskich konsumentów. Proszę, szukajcie dobrych inspiracji, przeglądajcie blogi wnętrzarskie (nie tylko krajowe), przeglądajcie zagraniczne magazyny bo wierzcie mi, że mnóstwo ludzi poszukuje dobrego wzornictwa za rozsądną cenę a to są wasi klienci, to są wasze pieniądze, których nie zarobicie brnąc dalej w tandetę.
 
No to sobie popisałam, wylałam gorycz, którą przywiozłam z Poznania a i tak pewnie żaden producent tego nie przeczyta :(
 
No dobrze to teraz kilka naprawdę pozytywnych akcentów :)
 
Jest kilka wyjątków, firm które produkują na światowym poziomie – niestety często głównie na zagranicę.
 
Pierwsza firma to producent mebli (w tym mega krzeseł) FAMEG. Firma od początku do końca na wysokim poziomie, poczynając od produktów, poprzez stronę internetową a na stanowisku w Poznaniu kończąc. Brawo FAMEG!

Druga firma to Burhéns. Tak, to jest polska firma, która produkuje pod Gdańskiem – na Skandynawię głównie ale właśnie się otwiera na rodzimy rynek. Mają kilka klasycznych modeli, które co najważniejsze są bardzo wygodne. Czekam, aż się pojawią w Warszawie, chociaż nie wiem czy i kiedy?

 

A tu kolejna firma która produkuje pod warszawą a w życiu bym się nie domyśliła, ze polska – Miral Deco. Dodatki pochodzą z Francji ale meble i oświetlenie robione są pod Warszawą. Nie mają sklepów w Polsce (mam nadzieję, że będą mieć), ale współpracują z architektami. I jeszcze jedna firma na którą warto zwrócić uwagę: modALTO – całkiem niezłe sofy. Czyżbym pisała niedawno o niebieskich sofach? A tu proszę są :)
I powiem szczerze, że zaskoczyły mnie Bydgoskie Meble. Mimo, że dokładnie to są meble, których za bardzo nie lubię to dzięki nowoczesnym kolorom farb i dodatkom potrafią zainteresować.

Ucięłam sobie też pogawędkę z Panami z LUDWIK STYL.  To miłe, że chcieli słuchać ponieważ mają naprawdę ciekawe wzornictwo mebli (też bym nie pomyślała a jednak), na przykład to przypominające lata 50-60, ale stoisko mieli naprawdę niedopracowane w szczegółach co niestety rzutuje na postrzeganie całości. Ludzie kupują cały „look”. Niewiele osób jest w stanie dojrzeć coś ładnego jeżeli nie jest to odpowiednio zestawione tak, żeby było od razu widać jak dany mebel można pięknie zestawić. Ale plus za to, że chcieli na ten temat rozmawiać. Pozdrawiam Panów :)

I to na dzisiaj tyle z mojego subiektywnego przeglądu polskich firm w Poznaniu:) Mamy jeszcze wiele do zmiany ale zaczyna się coś zmieniać a to dobrze:)

Zapisz

10 Comments

 1. Podobają mi się krzesła Fameg, zresztą to firma z długoletnią tradycją i doświadczeniem :)
  pozdrawiam serdecznie :)
  Magda

 2. Marta, mam podobne przemyślenia, dodatki to ogromny ból i bardzo mały wybór. Z meblami jest troche lepiej, choć daleko do dobrze. Ja dodaję jeszcze nowe krzesła i stoły w Matkowski, nową kolekcję w Paged, nowe modele w Fameg oraz nową kolekcję w Vox – meble ze sklejki, ale naprawdę ładne projekty

 3. Kasia masz rację te firmy też są całkiem niezłe:) Chyba największym zaskoczeniem jest dla mnie Vox bo śledzą najlepsze trendy i naprawdę idą w dobrym kierunku:)

 4. Krzesła fameg (linia classic bent – model A-0542) są na mojej liście must have 😉 Swoją drogą moi dziadkowie mieli krzesła tej firmy – mają już ponad 40 lat (krzesła, nie dziadkowie ;-))) ) i mimo iż moi rodzice korzystają z nich również na zewnątrz (sic!) są w naprawdę rewelacyjnym stanie. Życzyłabym sobie więcej takich firm.
  Pozdrawiam :-)

 5. Piękne:))) Ja również bym sobie życzyła, zwłaszcza, że mamy mega potencjał zarówno w materiałach jak i w ludziach i ich pomysłach:)

Leave A Reply

Navigate