Największe inspiracje 2013 roku

Widzę, że wszyscy robią podsumowania 2013 roku i prognozy na 2014. No dobrze to i ja coś tu podsumuję:)

Właściwie to chciałam Wam pokazać, które projekty zwróciły moją uwagę w 2013 r. Myślę, że nie tylko ja się nimi zachwyciłam ponieważ przewijały się przez wiele blogów oraz powracały na Pinterest. Śmiem też nieśmiało twierdzić, że wpłyną również na (przynajmniej moje) spojrzenie na wystrój wnętrz. Każdy wniósł coś nowego. Zaczynamy.

ABSOLUTNY NUMER 1.

Jest to apartament Atheny Calderone i jej rodziny w Nowym Jorku (Brooklyn, Dumbo). Była modelka, obecnie dekoratorka wnętrz, kobieta z wieloma pasjami. Dla mnie kobieta inspirująca z niebywały wyczuciem stylu i koloru. Jej apartament to uczta dla wielbicieli pięknych wnętrz. Sama ocenia swój styl jako Sophisticated Edgy Bohemian. Przejawia się on zarówno w jej stroju jak i wnętrzach.


 


Ciekawostką jest, że wśród mebli bardzo drogich i bardzo dizajnerskich znajduje się łóżko MALM z IKEA, zostało ono jedynie przemalowane na kolor ścian w celu uzyskania monochromatyczności. To nie jedyne łóżko z IKEA w stylizacjach Atheny. Zobaczcie jak to się robi TU.


 Dożo więcej zdjęć z jej mieszkania  oraz innych jej projektów możecie zobaczyć TU.

Jeżeli chcielibyście poznać bliżej Athenę (a polecam!) i jej apartament to udzieliła kilku wywiadów na przykład dla Harpers Bazaar czy Refinery29.

Jej blog na którym znajdziecie jeszcze więcej szczegółów to EyeSwoon. Zajrzyjcie koniecznie bo to blog nie tylko o dizajnie, ale również o modzie i gotowaniu. Mnóstwo pięknych zdjęć.

Obecną obsesją Atheny są granatowe ściany. Jakże ją rozumiem. Mam wrażenie właśnie że w kolorze coś się musi ruszyć. Głębokie granaty i szarości to dla mnie trendy na 2014 r. NUMER 2

I tu się bardzo zdziwiłam. Jest to mieszkanie w Moskwie. Urządzone przez rosyjską projektantkę  Ksenię Nikitiną. Wow! Od dzisiaj rosyjski styl nabiera dla mnie nowego znaczenia. To co pokochałam w tym mieszkaniu to granatowe kanapy. Coś ten granat za mną chodzi:) Połączenia detali, kolorów, obrazów, a przy tym lekka forma. Piękne!
 

Więcej zdjęć na stronie HomeDSGN.

NUMER 3

A to już zupełnie inna bajka. Powrót do Skandynawii:) Chociaż już mnie tak bardzo nie ciągnie do stylu skandynawskiego to ten dom, a właściwie bloga jego właścicielki bardzo często odwiedzam. Nie wiem czy znacie. Pisany niestety tylko w języku szwedzkim. Dom znajduje się w Ekerö na południowy zachód od Sztokholmu.

Dom ten nie tylko jest piękny, ale ma też wspaniałą atmosferę. Pewnie tworzą ją szczęśliwi ludzie:) Każda wizyta to jakaś zmiana. Mnóstwo wspaniałych DIY i zdjęcia z gotowania. Do tego wiele przedmiotów z IKEA w rewelacyjnym wydaniu. Polecam wszystkim wielbicielom Skandynawii i nie tylko. Rewelacyjne obrazy Emmy Malm do kupienia TU. Adres bloga: www.atmycasa.blogspot.com

To właśnie moje największe inspiracje 2013 roku. Mam nadzieję, że Wam też się podobają:)


10 Comments

  1. Dziękuję ;))) Właśnie przygotowuję kilka postów, gdzie granat się będzie przewijał. Bardzo się nim zauroczyłam. Zapraszam więc ponownie:)

  2. Wszystkie mi sie podobają. Nie trafiłam na nie, więc dzięki na namiary :))))
    Ps. Granatowa sofy całkiem niedawno sprzedalam ….. Chyba to nie dobrze :(

Leave A Reply

Navigate